Mamy przyjemność zaprosić na pierwszy w Polsce autorski kurs dotyczący „Programu Pionizacyjnego”. Autorami szkolenia są Robert Giezek i Kamila Jakubowska, długoletni praktycy z zakresu fizjoterapii.
Kurs skierowany jest do fizjoterapeutów pracujących z dziećmi jak i z osobami dorosłymi, mierzącymi się na co dzień z wyzwaniami jakie niosą schorzenia w zakresie wieku rozwojowego, neurologii, ortopedii.
Podczas szkolenia otrzymacie najnowszą wiedzę dotycząca fizjologii, patofizjologii mięśni szkieletowych, sił mających wpływ na prawidłowy rozwój kości i patofizjologii w zakresie układu kostnego. Omówiony zostanie wpływ pionizacji na kontrolę postawy, kontrolę motoryczną, uczestnictwo w środowisku.
Otrzymacie wiedzę teoretyczną i praktyczną potrzebną do tworzenia „Programu Pionizacyjnego” dla swoich pacjentów. Kurs odpowie na pytania: dla kogo, dlaczego, jak długo, jak ocenić wyniki. Szkolenie ma charakter warsztatowy (potrzebny swobodny ubiór). Przewidziana jest również część praktyczna w pracy z pacjentami, podczas której będzie tworzony program pionizacji dla konkretnego przypadku medycznego.
Serdecznie zapraszamy!
Tematem kursu będzie:
„Pionizacja - od założeń do realizacji”
Mejsce kursu: Łódź – ( dokładny adres podamy niebawem)
Data: 10-11 września 2022 r.
Liczba miejsc: ograniczona
Plan kursu:
Dzień pierwszy
8:30 - 10:00 – Kontrola postawy i uczenie motoryczne- wyzwanie dla wczesnej interwencji i rehabilitacji dzieci z uszkodzonym układem nerwowym.
10:00 – 10:15 – Przerwa
10:15 – 11:45 – Rozwój ortopedyczny małego dziecka. Znaczenie alignmentu. Analiza chodu.
11:45 – 12:00 – Przerwa
12:00 – 13:30 – Rozwój mięśni w MPD. Skuteczność interwencji terapeutycznych i ich wpływ na mięśnie szkieletowe i funkcje.
13:30 – 14:30 – Przerwa obiadowa
14:30 – 15:30 – Laboratorium – pomiary, prezentacja sprzętu pionizującego.
15:30 – 15:45 – Przerwa
15:45 – 17:00 – Program pionizacyjny.
17:00 – 17:15 – Pytania na zakończenie dnia.
Dzień drugi
9:00 – 10:30 – Program pionizacyjny.
10:30 – 10:45 – Przerwa
10:45 -12:15 – Laboratorium, tworzenie programu dla pacjenta, dopasowywanie sprzętu do pacjenta. Praca w grupach.
12:15 – 12:30 – Przerwa
12:30 – 14:00 – Omówienie programów pionizacyjnych poszczególnych grup.
14:00 -14:15 – Pytania
Wykładowcy:
Robert Giezek
Senior Bobath Tutor, Mgr Fizjoterapii absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Kieruje zespołem fizjoterapeutycznym w Centrum Rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Rawiczu
Od początku swojej 25 letniej kariery zawodowej związany z pracą w obszarze Wczesnej interwencji. Swoje umiejętności i wiedzę zdobywał na szkoleniach organizowanych w kraju i za granicą, jest nauczycielem Koncepcji Bobath dla dzieci. Prowadzi szkolenia z tego zakresu w Polsce i za granicą.
Obszarem zainteresowań jest diagnoza i terapia zaburzeń związanych wiekiem rozwojowym. Pasjonat wiedzy na temat kontroli postawy i kontroli motorycznej.
Współpracuje na stałe z zespołem w skład którego wchodzą lekarze, fizjoterapeuci, logopedzi, terapeuci zajęciowi.
Kamilla Jakubowska
Lekarz, specjalista rehabilitacji medycznej, pediatra. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
W pierwszych latach pracowała na oddziale intensywnej terapii noworodka w Lesznie. Ma ponad 20 letnie doświadczenie kliniczne w obszarze rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych.
Kieruje oddziałem rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w Bonifraterskim Centrum Zdrowia w Piaskach oraz w NZOZ Samarytanin w Głogowie. Współpracuje z Leszczyńskim Zespołem Neuropsychiatryczno-Rehabilitacyjnym zajmującym się diagnozą i terapią osób ze spektrum autyzmu.
Obszarem zainteresowań jest diagnoza i leczenie dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego.
Zajmuje się działalnością edukacyjną skierowaną do fizjoterapeutów, pedagogów, psychologów i pracowników ochrony zdrowia na temat koncepcji rozwojowych małego dziecka, podejścia diagnostycznego i terapeutycznego w kontekście kontroli postawy, współczesnej wiedzy neurofizjologicznej.
Prowadzi również kursy specjalizacyjne dla fizjoterapeutów w zakresie fizjoterapii wieku rozwojowego, organizowanych przez CMKP.
KOSZT szkolenia: 1900 zł (w tym 400 złotych opłata kwalifikacyjna płatna 7 dni od potwierdzenia zgłoszenia)*
Pozostała kwota 1500 zł płatna do 15 dni przed rozpoczęciem kursu.
Wpłaty należy dokonać na rachunek:
Bank: Alior Bank S.A. Nr rachunku: 48 2490 0005 0000 4520 1323 5775
Nazwa odbiorcy :
LIW Care Technology Sp. z o. o.
ul. Golfowa 7, 94-406 Łódź
Tytuł wpłaty:
opłata kwalifikacyjna za kurs: ………………………………………………oraz Imię i Nazwisko.
Brak wpłaty w wyznaczonym terminie spowoduje wykreślenie z listy uczestników.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność wpłat!
* W przypadku rezygnacji z kursu opłata kwalifikacyjna nie podlega zwrotowi.
Zapisy: Proszę wypełnić poniższy formularz lub wysłać zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 665 093 400
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w przypadku nie zgłoszenia się minimalnej liczby uczestników, tj. 20 osób lub w przypadku choroby jednego z wykładowców.