fbpx

10-11.09.2022 „Pionizacja - od założeń do realizacji”

Mamy przyjemność zaprosić na pierwszy w Polsce autorski kurs dotyczący „Programu Pionizacyjnego”. Autorami szkolenia są Robert Giezek i Kamila Jakubowska, długoletni praktycy z zakresu fizjoterapii.

Kurs skierowany jest do fizjoterapeutów pracujących z dziećmi jak i z osobami dorosłymi, mierzącymi się na co dzień z wyzwaniami jakie niosą schorzenia w zakresie wieku rozwojowego, neurologii, ortopedii.

Podczas szkolenia otrzymacie najnowszą wiedzę dotycząca fizjologii, patofizjologii mięśni szkieletowych, sił mających wpływ na prawidłowy rozwój kości i patofizjologii w zakresie układu kostnego. Omówiony zostanie wpływ pionizacji na kontrolę postawy, kontrolę motoryczną, uczestnictwo w środowisku.

Otrzymacie wiedzę teoretyczną i praktyczną potrzebną do tworzenia „Programu Pionizacyjnego” dla swoich pacjentów.  Kurs odpowie na pytania: dla kogo, dlaczego, jak długo, jak ocenić wyniki. Szkolenie ma charakter warsztatowy (potrzebny swobodny ubiór). Przewidziana jest również część praktyczna w pracy z pacjentami, podczas której będzie tworzony program pionizacji dla konkretnego przypadku medycznego.

Serdecznie zapraszamy!

 

Tematem kursu będzie:

„Pionizacja - od założeń do realizacji”

Mejsce kursu: Łódź – ( dokładny adres podamy niebawem)

Data: 10-11 września 2022 r.

Liczba miejsc: ograniczona

 

Plan kursu:

Dzień pierwszy

 8:30 - 10:00 – Kontrola postawy i uczenie motoryczne- wyzwanie dla wczesnej interwencji i rehabilitacji dzieci z uszkodzonym układem nerwowym.

10:00 – 10:15 – Przerwa

10:15 – 11:45 – Rozwój ortopedyczny małego dziecka. Znaczenie alignmentu. Analiza chodu.

11:45 – 12:00 – Przerwa

12:00 – 13:30 – Rozwój mięśni w MPD. Skuteczność interwencji terapeutycznych i ich wpływ na mięśnie szkieletowe i funkcje.

13:30 – 14:30 – Przerwa obiadowa

14:30 – 15:30 – Laboratorium – pomiary, prezentacja sprzętu pionizującego.

15:30 – 15:45 – Przerwa

15:45 – 17:00 – Program pionizacyjny.

17:00 – 17:15 – Pytania na zakończenie dnia.

Dzień drugi

 9:00 – 10:30 – Program pionizacyjny.

10:30 – 10:45 – Przerwa

10:45 -12:15 – Laboratorium, tworzenie programu dla pacjenta, dopasowywanie sprzętu do pacjenta. Praca w grupach.

12:15 – 12:30 – Przerwa

12:30 – 14:00 – Omówienie programów pionizacyjnych poszczególnych grup.

14:00 -14:15 – Pytania

 

Wykładowcy:

Robert Giezek

GIEZEK

Senior Bobath Tutor, Mgr Fizjoterapii absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Kieruje zespołem fizjoterapeutycznym w Centrum Rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Rawiczu

Od początku swojej 25 letniej kariery zawodowej związany z pracą w obszarze Wczesnej interwencji. Swoje umiejętności i wiedzę zdobywał na szkoleniach organizowanych w kraju i za granicą, jest nauczycielem Koncepcji Bobath dla dzieci. Prowadzi szkolenia z tego zakresu w Polsce i za granicą.

Obszarem zainteresowań jest diagnoza i terapia zaburzeń związanych wiekiem rozwojowym. Pasjonat wiedzy na temat kontroli postawy i kontroli motorycznej.

Współpracuje na stałe z zespołem w skład którego wchodzą lekarze, fizjoterapeuci, logopedzi, terapeuci zajęciowi.

Kamilla Jakubowska

Lekarz, specjalista rehabilitacji medycznej, pediatra. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W pierwszych latach pracowała na oddziale intensywnej terapii noworodka w Lesznie. Ma ponad 20 letnie doświadczenie kliniczne w obszarze rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kieruje oddziałem rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w Bonifraterskim Centrum Zdrowia w Piaskach oraz w NZOZ Samarytanin w Głogowie. Współpracuje z Leszczyńskim Zespołem Neuropsychiatryczno-Rehabilitacyjnym zajmującym się  diagnozą i terapią osób ze spektrum autyzmu.

Obszarem zainteresowań jest diagnoza i leczenie dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego. 

Zajmuje się działalnością edukacyjną skierowaną do fizjoterapeutów, pedagogów, psychologów i pracowników ochrony zdrowia na temat koncepcji rozwojowych małego dziecka, podejścia diagnostycznego i terapeutycznego w kontekście kontroli postawy, współczesnej wiedzy neurofizjologicznej.

Prowadzi również kursy specjalizacyjne dla fizjoterapeutów w zakresie fizjoterapii wieku rozwojowego, organizowanych przez CMKP.

 

 

KOSZT szkolenia:  1900 zł (w tym 400 złotych opłata kwalifikacyjna płatna 7 dni od potwierdzenia zgłoszenia)*
Pozostała kwota 1500 zł płatna do 15 dni przed rozpoczęciem kursu.

Wpłaty należy dokonać na rachunek:
Bank: Alior Bank S.A. Nr rachunku: 48 2490 0005 0000 4520 1323 5775
Nazwa odbiorcy :
LIW Care Technology Sp. z o. o.
ul. Golfowa 7, 94-406 Łódź
Tytuł wpłaty:
opłata kwalifikacyjna za kurs: ………………………………………………oraz Imię i Nazwisko.

Brak wpłaty w wyznaczonym terminie spowoduje wykreślenie z listy uczestników.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność wpłat!
* W przypadku rezygnacji z kursu opłata kwalifikacyjna nie podlega zwrotowi.

Zapisy: Proszę wypełnić poniższy formularz lub wysłać zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 665 093 400

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w przypadku nie zgłoszenia się minimalnej liczby uczestników, tj. 20 osób lub w przypadku choroby jednego z wykładowców.

Dodatkowe informacje

  • Formularz:
YMEDIA.pl